* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

krzem-bor koncentrat 50 ml glycan group

Dostępność: Brak towaru
Cena: 141,90 zł 141.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 14 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Krzem (Si) jest makroskładnikiem żywieniowym bardzo ważnym dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

 • W organizmie człowieka krzem występuje głównie w wytworach tkanki łącznej – czyli mięśniach, chrząstkach, więzadłach, ścięgnach, torebkach stawowych i tkance podskórnej – tłuszczowej, płynach ustrojowych, jak krew i limfa.
 • Jest składnikiem elastyny, kolagenu i proteoglikanów, tworzących stawy, ściągna, więzadła.
 • Krzem jest odpowiedzialny za lokowanie wapnia i magnezu.
 • Jest zaangażowany w syntezę białek.
 • Około 70 pierwiastków nie jest przyswajanych, a około 90 reakcji biochemicznych nie dochodzi do skutku lub są zaburzone, jeżeli brakuje krzemu.
 • Ma właściwości pizoelektryczne, tzn. że wpływa na poprawę komunikacji międzykomórkowej.

Zawartość krzemu w naszym organizmie zmniejsza się z wiekiem, zwłaszcza po 40 roku życia tak więc regularna suplementacja krzemem jest niezbędna. Krzem Organiczny Si-G5™ z preparatu Krzem-Bor przyswaja się w 85%.

Gdy brakuje nam krzemu mogą pojawić się następujące objawy:

 • problemy naczyniowe – żylaki, zmiany miażdżycowe w tętnicach, hemoroidy, kruchość naczyń (pajączki).
 • osteoporoza - zwiększone ryzyko złamań
 • utrudniona odbudowa kości po złamaniach
 • zmniejszenie elastyczności ścięgien, stawów i mięśni,
 • zmniejszenie ochrony i szybsze starzenie się tkanek i więzadeł
 • zmniejszenie ochrony chrząstek
 • pogorszone samopoczucie, senność i uczucie ciągłego przemęczenia i ociężałości
 • niska odporność i zwiększona podatność na infekcje
 • przyspieszenie tempa starzenia się komórek organizmu i zwiększenie ryzyka chorób nowotworowych
 • pogorszony stan skóry, błon śluzowych i włosów, kości, zębów i naczyń krwionośnych, tj. trądzik – młodzieńczy i dorosłych, trądzik różowaty, różnego typu wypryski, krosty, utrudnione gojenie się ran, cellulit, matowe i łamliwe włosy, rozdwojone i kruche paznokcie. 

Bor (B)

Podstawowe informacje o borze:

 • Jest pierwiastkiem śladowym w naszym organizmie.
 • Jest obecny we krwi i tkance tłuszczowej.
 • Dobowe zapotrzebowanie waha się od 2 do 4 mg.
 • Dostarczany jest do organizmu głównie z pokarmem. Jest obecny w owocach takich jak awokado, jabłka, winogrona, gruszki, brzoskwinie, daktyle, morele, roślinach strączkowych (np. fasola), orzechach i jajach kurzych.

Wpływ boru na funkcjonowanie naszego organizmu:

 • uczestniczy w metabolizmie wapnia, fosforu i magnezu.
 • uczestniczy w "gospodarzeniu" wapniem zapobiegając utracie kośćca
 • reguluje poziom wapnia, miedzi i magnezu i witaminy D w naszym organizmie
 • ma wpływ na budowę mięśni
 • wpływa na funkcje mózgu i szybkość reakcji
 • może zapobiegać osteoporozie towarzyszącej okresowi przekwitania u kobiet (możliwe, że na skutek podnoszenia poziomu estrogenu). Badania dr Forrest Nielsen (z amerykańskiego Department of Agriculture's Agricultural Research Service), dotyczące efektów diety zbyt ubogiej w bor w porównaniu z dietą bogatą w ten pierwiastek. Badanymi byli mężczyźni i kobiety po menopauzie. Pomimo, że u osób stosujących dietę ubogą w bor, w stosunkowo krótkim czasie nie wystąpiły kliniczne objawy jego niedoboru, to dieta bogata w ten pierwiastek skutkowała efektami dobroczynnymi dla zdrowia. Było to najbardziej widoczne na przykładzie kobiet po menopauzie (1994r, artykuł w „Environmental Health Perspective”).
 • ochrania przed skutkami zatruć metalami ciężkimi. Raporty na temat obecności kadmu, arsenu i ołowiu w niektórych artykułach spożywczych  są jednoznaczne – te metale są obecne w większości kakaowców z powodu zanieczyszczenia pól, a produkty i suplementy o smaku czekolady miały najwyższe poziomy tych pierwiastków. Także ci, którzy jedzą duże ilości ryb są narażeni na ryzyko odkładania się rtęci w organizmie; było już kilka przypadków zatrucia rtęcią z powodu częstego spożywania ryb. A tu okazuje się, że bor może zredukować uszkodzenia w genach, spowodowane tymi ciężkimi metalami i podnieść poziom antyoksydantów. Aby tak się stało, wystarczy suplementacja diety z 3-5 mg boru dziennie. 

Synergia działania krzemu organicznego i boru pozwala na absorpcję neutronów. To prawdziwa ochrona naszych komórek oraz duże wzmocnienie energetyczne. Produkt szczególnie ważny w przypadku radio lub chemioterapii. 

Niedobór boru

Spożywanie niedostatecznej ilości boru pociąga za sobą zmiany w układzie kostnym, podobne do tych, którym ulegają osoby cierpiące na osteoporozę. Niedobór boru powoduje spadek stężenia zjonizowanego wapnia i kalcytoniny we krwi. Wzrasta natomiast poziom wapnia niezjonizowanego i jego wydalanie z moczem. Zwiększenie dawek boru podnosi poziom beta-estriadolu i testosteronu w surowicy krwi i powoduje zmiany prowadzące do zahamowania utraty wapnia i demineralizacji kości.

Niedobór boru uwydatnia niedobór witaminy D. Badania w USA wykazały, że po ośmiu dniach uzupełnienia diety o 3 mg boru, kobiety będące w okresie postmenopauzalnym straciły z moczem o 40 % mniej wapnia, o jedną trzecią mniej magnezu i prawie tyle samo fosforu.

Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, iż suplementacja jednym pierwiastkiem może przyczynić się do wypłukiwania z organizmu innego albo do ograniczenia jego przyswajania lub wchłaniania. Takim przypadkiem wchodzenia w konflikt może być długotrwałe przyjmowanie magnezu, który blokuje wchłanianie boru, co po pewnym czasie może skutkować powstawaniem jego niedoboru. Główną przyczyną  jest  mleczan magnezu, będący silnym antacydem, czyli związkiem organicznym zmniejszającym kwasowość w żołądku.

Objawy niedoboru boru nie są łatwe do odnotowania, często są bagatelizowane lub mylone z innymi dolegliwościami. Najczęściej zaczynają się niewinnie ale mogą skończyć nawet nowotworami, zaburzeniami hormonalnymi czy chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Dlatego też jego rola w ludzkim organizmie jest tak ważna.

Składniki:

woda oczyszczona, krzem organiczny - kwas ortokrzemowy stabilizowany choliną , kwas borowy, cytrynian cynku.

Sposób użycia: 

20 kropli raz na dobę (porcję można podzielić na kilka mniejszych w ciągu doby).

Zawartość składników w dziennej dawce (20 kropli):

krzem 75 mg
bor 10mg
cynk 5mg

Porcja ta całkowicie zaspokaja dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na krzem, które waha się w granicach 30-50 mg i więcej w zależności od stanu zdrowia. Porcja ta może być użyta bezpośrednio do jamy ustnej lub rozcieńczona z niewielką ilością dowolnego napoju. Najlepiej spożywać na czczo, na kilka minut przed posiłkiem. Przed połknięciem można przetrzymać przez chwilę płyn w ustach – wchłaniane rozpoczyna się już poprzez błony śluzowe jamy ustnej.

Zalecenia:
Pozytywne efekty stosowania Krzemu z borem mogą być ogólnie widoczne po 1 do 2 miesiącach stosowania , jednak zaleca się stosowanie Krzemu z borem przez cały rok.


Informacje o produkcie Krzem-bor:
- smak cierpki, gorzki lub lekko kwaśny jest normalny i nie stanowi o zmianie właściwości produktów.

- po otwarciu fiolki przechowywać ją w chłodnym i zaciemnionym miejscu, najlepiej w lodówce. Możliwe jest rozcieńczanie dziennej porcji w szklance wody lub dowolnego napoju.

- produkt nie zawiera sztucznych substancji zapachowych i barwników

- receptura i technologia produkcji to wynik 40-letnich badań laboratoriów Glycan Group pod kierownictwem profesora dr Christiana Daniela Assoun

Producent surowca Glycan Industries (Szwajcaria) posługuje się certyfikatem Green Nature. Oznacza to, iż składniki użyte do produkcji pochodzą z roślin dziko rosnących, zbieranych w obszarach chronionych. Etykieta ta gwarantuje  także produkty bez: pestycydów, dioksyn , PCB , furanu, nawozów chemicznych, cząsteczek syntetycznych, GMO, konserwantów chemicznych, produktów pochodzenia petrochemicznego, metali ciężkich i toksycznych.

Produkty powiązane

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl