* Teraz mamy nowy, prostszy adres! ZIOLOWAAPTEKA.pl
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

KRZEM-BOR KONCENTRAT 50 ML GLYCAN GROUP

Dostępność: Towar dostępny
Wysyłka wciągu: 24 ÷ 48 godzin
Cena: 158,00 zł 158.00
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 14 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Krzem-Bor jest jedyną oryginalną formułą, zawierającą 2500 mg krzemu organicznego i 300 mg boru w 50 ml płynu.

 • Całkowicie wolny od parabenów, konserwantów, GMO, oleju palmowego i innych rakotwórczych i toksycznych związków konserwujących.

 • Wysokie stężenie krzemu i dozowanie w postaci kropel pomaga dokładnie obliczyć zalecaną porcję  dziennego spożycia (RDA) .

 • Fiolki stworzone są z brązowego szkła, które odporne jest na promieniowanie UV.

 • Mała objętość fiolki pozwala na łatwe zabieranie produktu ze sobą w każdą podróż .

 • Wersja  w koncentracie jest akceptowana w bagażu podręcznym oraz bramkach bezpieczeństwa na lotniskach.

Krzem (Si) jest makroskładnikiem żywieniowym niezmiernie ważnym dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu .

W organizmie człowieka krzem występuje niemal w każdym narządzie – m.in. sercu, wątrobie, tarczycy, grasicy, trzustce  i śledzionie, ale głównie w wytworach tkanki łącznej – czyli mięśniach, chrząstkach, więzadłach, ścięgnach, torebkach stawowych i tkance podskórnej – tłuszczowej, płynach ustrojowych, jak krew i limfa.

Jest składnikiem ludzkiej elastyny, kolagenu i struktury proteoglikanów.

Krzem jest odpowiedzialny za lokowanie wapnia i magnezu i jest zaangażowany w syntezę białek. Około 70 pierwiastków nie jest przyswajanych a około 90 reakcji biochemicznych nie dochodzi do skutku lub są zaburzone, jeżeli brakuje krzemu. Pizoelektryczne właściwości krzemu wpływają na poprawę komunikacji międzykomórkowej.

Zawartość krzemu w naszym organizmie zmniejsza się z wiekiem, zwłaszcza po 40 roku życia tak więc regularna suplementacja krzemem jest niezbędna. Krzem Organiczny Si-G5™ przyswaja się w 85 %.

Gdy brakuje nam krzemu mogą pojawić się następujące objawy:

- problemy naczyniowe – istnieje zwiększone ryzyko powstania i pogłębienia się stopnia ciężkości żylaków, zmian miażdżycowych w tętnicach, pojawienia się hemoroidów, a także pękających drobnych naczynek krwionośnych. Niedobór krzemu sprzyja również powstaniu osteoporozy i kruchości kości, a więc zwiększa ryzyko złamań i utrudnia ich zrost,

- problemy związane z aparatem ruchu- niedobór krzemu może wpływać na zmniejszenie elastyczności i mobilności ścięgien, stawów i mięśni, zmniejszenie ochrony i szybsze starzenie się tkanek i więzadeł oraz na zmniejszenie wsparcia i ochrony chrząstek,

- przy niedoborze tego minerału samopoczucie ulega znacznemu pogorszeniu. Pojawia się senność i uczucie ciągłego przemęczenia i ociężałości. Ponadto osłabiają się naturalne mechanizmy odpornościowe i zwiększa się podatność na infekcje. Warto też wiedzieć, że niedostateczna podaż krzemu może wpływać na przyspieszenie tempa starzenia się komórek organizmu i zwiększenie ryzyka chorób nowotworowych,

- objawy dotyczące głównie skóry, błon śluzowych i włosów, kości, zębów i naczyń krwionośnych. Charakterystyczne zmiany skórne obejmują trądzik – młodzieńczy i dorosłych, trądzik różowaty, różnego typu wypryski, krosty, trudne gojenie się ran, cellulit, brak jędrności skóry; matowe i łamliwe włosy oraz kruche, rozdwojone paznokcie. 

Bor ( B ) – zapotrzebowanie i źródła 

Bor jest pierwiastkiem śladowym i należy do stałych składników ludzkiej krwi, stwierdzono także występowanie większej ilości boru w tkance tłuszczowej. Dobowe zapotrzebowanie organizmu dorosłego człowieka na bor wynosi od 2 do 4 mg. Bor dostarczany jest głównie wraz z pokarmem. Do najbardziej bogatych w bor należą niektóre owoce, na przykład awokado, jabłka, winogrona, gruszki, brzoskwinie, nie brakuje go też w daktylach i morelach . Warto także sięgać po fasolę, inne warzywa strączkowe i orzechy. Jest też zawarty w jajach kurzych.

Bor jest niezbędny do zachowania prawidłowej gospodarki wapniowej organizmu i może zapobiegać utracie kośca ( np. w związku z osteoporozą) .

Śladowe ilości boru są niezbędne dla zdrowych kości oraz metabolizmu wapnia, fosforu i magnezu. Bor wzmaga także funkcjonowanie mózgu i szybkość reakcji. Starsze osoby potrzebują go w ilościach 2 do 3 mg dziennie ze względu na duże trudności z wchłanianiem wapnia. Bor pomaga zapobiegać postmenopauzalnej osteoporozie oraz ma wpływ na budowę mięśni. Bor jest bardzo szybko absorbowany i eliminowany wraz z moczem. Bor przyjmowany w ilości 3 mg dziennie utrzymuje gęstość kości u kobiet w okresie menopauzy, być może dlatego, że jest w stanie podnieść poziom estrogenu.

Niedobór 

Spożywanie niedostatecznej ilości boru pociąga za sobą zmiany w układzie kostnym, podobne do tych, którym ulegają osoby cierpiące na osteoporozę. Niedobór boru powoduje spadek stężenia zjonizowanego wapnia i kalcytoniny we krwi. Wzrasta natomiast poziom wapnia niezjonizowanego i jego wydalanie z moczem. Zwiększenie dawek boru podnosi poziom beta-estriadolu i testosteronu w surowicy krwi i powoduje zmiany prowadzące do zahamowania utraty wapnia i demineralizacji kości.

Niedobór boru uwydatnia niedobór witaminy D. Badania w USA wykazały, że po ośmiu dniach uzupełnienia diety o 3 mg boru, kobiety będące w okresie postmenopauzalnym straciły z moczem o 40 % mniej wapnia, o jedną trzecią mniej magnezu i prawie tyle samo fosforu.

Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, iż suplementacja jednym pierwiastkiem może przyczynić się do wypłukiwania z organizmu innego albo do ograniczenia jego przyswajania lub wchłaniania. Takim przypadkiem wchodzenia w konflikt może być długotrwałe przyjmowanie magnezu, który blokuje wchłanianie boru, co po pewnym czasie może skutkować powstawaniem jego niedoboru. Główną przyczyną  jest  mleczan magnezu, będący silnym antacydem, czyli związkiem organicznym zmniejszającym kwasowość w żołądku.

Niedobór boru - jak się objawia?

Objawy niedoboru boru nie są łatwe do odnotowania, często są bagatelizowane lub mylone z innymi dolegliwościami. Najczęściej zaczynają się niewinnie ale mogą skończyć nawet nowotworami, zaburzeniami hormonalnymi czy chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Dlatego też jego rola w ludzkim organizmie jest tak ważna.

Wpływ boru na ludzki organizm

Badania naukowców potwierdziły bardzo korzystny wpływ tego pierwiastka na funkcje intelektualne oraz na pamięć, która zdecydowanie się poprawia , nawet w przypadku występowania wcześniejszych kłopotów. Lekarze zaobserwowali także progres w sferze koordynacji ruchowej i zdolności manualnych, poprawia się też zdolność koncentracji. Ciekawym efektem stosowania boru  jest wzrost aktywności testosteronu i  estrogenów. Oznacza to,iż jego wpływ na gospodarkę hormonalną może być nawet bardzo istotny.

Bor ma do odegrania w naszym organizmie przynajmniej jeszcze jedną niezwykle ważną rolę. Mianowicie to on warunkuje poziom wapnia, miedzi i magnezu, decyduje też o przyswajalności niektórych witamin oraz ich przekształcaniu.

Dr Forrest Nielsen ( amerykański Department of Agriculture's Agricultural Research Service) w 1994 roku opublikował artykuł w „Environmental Health Perspective”, w którym opisał trzy badania dotyczące efektów diety zbyt ubogiej w bor w porównaniu z dietą bogatą w ten pierwiastek. Badanymi byli mężczyźni i kobiety po menopauzie. Pomimo, że u osób stosujących dietę ubogą w bor, w stosunkowo krótkim czasie nie wystąpiły kliniczne objawy jego niedoboru, to dieta bogata w ten pierwiastek skutkowała efektami dobroczynnymi dla zdrowia. Było to najbardziej widoczne na przykładzie kobiet po menopauzie. 

W warunkach braku wysiłku fizycznego, przy kompletnej diecie, bor może nie mieć kluczowego znaczenia, jednak gdy mamy do czynienia z wysiłkiem bądź niedoborem wapnia, magnezu, witaminy D czy miedzi, wtedy może on odgrywać kluczową rolę w ochronie zdrowia. Tego rodzaju niedobory mogą się wydawać niespotykane, jeśli nie bardzo rzadkie. Jednakże okazuje się, że niedobór witaminy D jest bardzo powszechny, podobnie jak deficyt magnezu w organizmie – zwłaszcza u osób cierpiących na choroby zapalne jelit; suplementacja wapnia jest szeroko zalecana ze względu na jego niedobory w diecie dorosłych, z kolei miedź jest rzadko monitorowana, jeśli już to ze względu na nadmiar. 

Ciekawym aspektem w badaniach boru jest odkrycie, że ten długo ignorowany minerał może być zdolny do ochrony przed skutkami zatruć metalami ciężkimi. Raporty na temat obecności kadmu, arsenu i ołowiu w niektórych artykułach spożywczych  są jednoznaczne – te metale są obecne w większości kakaowców z powodu zanieczyszczenia pól, a produkty i suplementy o smaku czekolady miały najwyższe poziomy tych pierwiastków. Także ci, którzy jedzą duże ilości ryb są narażeni na ryzyko odkładania się rtęci w organizmie; było już kilka przypadków zatrucia rtęcią z powodu częstego spożywania ryb. A tu okazuje się, że bor może zredukować uszkodzenia w genach, spowodowane tymi ciężkimi metalami i podnieść poziom antyoksydantów. Aby tak się stało, wystarczy suplementacja diety z 3-5 mg boru dziennie. 

Synergia działania krzemu organicznego i boru pozwala na absorpcję neutronów. To prawdziwa ochrona naszych komórek oraz duże wzmocnienie energetyczne . Produkt szczególnie ważny w przypadku radio lub chemioterapii. 

Sposób użycia: 

20 - 30 kropli raz  na dobę ( porcję można podzielić na kilka mniejszych w ciągu doby). 

20 kropli zawiera 75 mg pierwiastka krzemu i 10 mg boru. Porcja ta całkowicie zaspokaja dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na krzem, które waha się w granicach 30-50 mg i więcej w zależności od stanu zdrowia. Porcja ta może być użyta bezpośrednio do jamy ustnej lub rozcieńczona z niewielką ilością dowolnego napoju. Najlepiej spożywać na czczo, na kilka minut przed posiłkiem. Przed połknięciem można przetrzymać przez chwilę płyn w ustach – wchłaniane rozpoczyna się już poprzez błony śluzowe jamy ustnej. 

Skład:
Woda oczyszczona, 2500 mg krzemu Si-G5 ™ (Si) na 50 ml płynu, 300 mg boru (B), stabilizowany choliną.
Zalecenia:
Pozytywne efekty stosowania Krzemu z borem mogą być ogólnie widoczne po 1 do 2 miesiącach stosowania , jednak zaleca się stosowanie Krzemu z borem przez cały rok.
Informacje:
Krzem - Bor :

 • Jest pozbawiony toksyczności,

 • Nie powoduje żadnych efektów ubocznych,

 • Nie ma żadnych przeciwwskazań do  używania,

 • Może być używany przez dłuższy czas ,

 • Może być stosowany z innymi terapiami, w tym alopatycznymi,

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji,

 • Trzymać poza zasięgiem dzieci,

 • Po otwarciu przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 60 dni. 

Pragniemy zwrócić uwagę , że nasze produkty wolne są od parabenów i innych chemicznych konserwantów. Smak cierpki, gorzki lub lekko kwaśny jest normalny i nie stanowi o zmianie właściwości produktów. W żadnym wypadku nie oznacza produktu nie nadającego się do spożycia. Po otwarciu fiolki przechowywać ją w chłodnym i zaciemnionym miejscu- najlepiej w lodówce. Możliwe jest rozcieńczanie dziennej porcji w szklance wody lub dowolnego napoju . 

Wszystkie nasze preparaty produkowane są także zgodnie z etykietą Green Nature. Oznacza to, iż składniki użyte do produkcji pochodzą z roślin dziko rosnących, zbieranych w obszarach chronionych. Etykieta ta gwarantuje  także produkty bez : pestycydów, dioksyn , PCB , furanu, nawozów chemicznych, cząsteczek syntetycznych, GMO, konserwantów chemicznych, produktów pochodzenia petrochemicznego, metali ciężkich i toksycznych (tak często spotykanych w wielu produktach przeznaczonych dla ludzi.

Produkty powiązane

do góry
ZIOLOWA.pl - Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl