* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

monolipid k 30 kapsuŁek xenicopharma

Dostępność: Towar dostępny
Wysyłka wciągu: 24h do 2 dni roboczych
Cena: 23,90 zł 23.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Monolipid K® to suplement diety, który zawiera:

  • ekstrakt z czerwonych drożdży ryżu (standaryzowany na zawartość Monakoliny K)
  • witaminy B6, B12 i kwasu foliowego.

Monakolina K to naturalna statyna pochodzenia roślinnego. Jej mechanizm działania jest podobny jak statyn syntetycznych (leków na cholesterol) - polega na blokowaniu enzymu uczestniczącego w powstawaniu cholesterolu. Ten mechanizm prowadzi do zmniejszenia ilości produkowanego cholesterolu w wątrobie. Dodatkowo komórki wątroby "wyłapują" frakcję cholesterolu LDL, przez co zmniejsza się jego ilość we krwi. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) potwierdził korzystne działanie w przypadku spożywania 2,99 mg Monakoliny K z produktów sfermentowanego czerwonego ryżu.

Witaminy B6, B12 oraz kwas foliowy dodatkowo wpływają na prawidłowy metabolizm homocysteiny w organizmie. Homocysteina uważana jest za niezależny czynnik rozwoju m.in.: zmian miażdżycowych, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu i zmian zakrzepowych.

Dodatkowo Monolipid K® został wzbogacony o Koenzym Q10 oraz Chrom.

Produkty powiązane

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl