* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

szczoteczka do zĘbÓw biobrush dla dzieci z odpadÓw drewna berlin biobrush 1 sztuka

Dostępność: Brak towaru
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW BIOBRUSH DLA DZIECI Z ODPADÓW DREWNA 1 sztuka

Kilka słów o powstawaniu szczoteczki...

Bio-tworzywo szczoteczki "biobrush" jest wyprodukowane z resztek przemysłu drzewnego. Zanim odpady drewniane trafią do elektrociepłowni w celu ich wykorzystania do produkcji prądu lub ciepła, firma produkuje z nich szczoteczki – i to prawie bez CO². W szczoteczce do zębów i jej opakowaniu jest niewiele surowców kopalnych. Do szczoteczki i jej folii używamy celulozy z resztek przemysłu drzewnego. Z tego produkowana jest rączka szczoteczki i opakowanie. W nylonie włosia bazę tworzy olej rycynowy.

Wpływ na zdrowie

W użytym do produkcji szczoteczek tworzywie znajdują się tylko naturalne środki zmiękczające. W wybranych pigmentach kolorów dodatek metali ciężkich leży daleko poniżej dolnej granicy.
We włosiu szczoteczek nylon pochodzi z oleju rycynowego. Zdaniem niezależnych stomatologów nylon nadal jest materiałem spełniającym wymogi higieny.

Wpływ na środowisko

Do produkcji tworzywa sztucznego, włosia i opakowania stosowane są wyłącznie niewielkie ilości surowców kopalnych. Do bio-tworzywa szczoteczki biobrush przetwarzane są resztki drzewa, które często są bezpośrednio spalane.
Drzewo pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej (dostępny certyfikat).
Ponieważ w szczoteczce są zawarte tylko niewielkie ilości surowców kopalnych, to po jej zużyciu szczoteczka staje się neutralna w zakresie emisji CO2.
Biodegradowalność – kolory szczoteczek odpowiadają wymogom DIN EN 13432. Bio-tworzywo użyte do produkcji jest biodegradowalne zgodnie z DIN EN ISO 14855, a nasze opakowanie nadaje się do kompostowania w ogrodzie.

Gdzie są produkowane?

Szczoteczka do zębów biobrush produkowana jest w Niemczech.

Jak czyści zęby ta naturalna szczoteczka?

Firma berlin biobrush produkując szczoteczki postępowała według zaleceń niezależnych stomatologów, instytutów badawczych i producentów.

  • Główka szczoteczki średnia lub mała - maksymalna powłoka czyszczona w stosunku do optymalnego dotarcia do wszystkich zębów.
  • Twardość włosia średnia lub miękka - dobry wynik czyszczenia zębów twardym włosiem nie uzasadnia skaleczeń w jamie ustnej, tak twierdzą niezależni eksperci. Dlatego stomatolodzy polecają miękkie włosie.
  • Wielopęczkowe włosia - ciasno ustawione pęczki włosia optymalizują wynik czyszczenia. Ponadto odstępy pomiędzy nimi są ważne dla suszenia, tak aby nie osadzały się bakterie.
  • Przekrój włosia gładki - w przypadku gładkiego przekroju końcówki włosia są zaokrąglone. Nasz producent wie, jak uzyskać najlepsze odstępy. Bardzo ważne – proszę nie zapominać o nici dentystycznej!
  • Główka szczoteczki pod kątem - w ten sposób łatwo docieramy do tylnych zębów trzonowych.
  • Wszystko inne to technika! Nie pozwól odebrać sobie możliwości czyszczenia i chroń środowisko! Używaj również nici dentystycznych!

UWAGA !!!

Przy złożeniu zamówienia proszę podać w informacjach dodatkowych, kolor szczoteczki (niebieski, zielony, różowy, pomarańczowy) 

do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl