* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

arktyczny korzeŃ (rhodiola) rÓŻeniec gÓrski adaptogen 60 tabletek alter medica

Dostępność: Towar dostępny
Wysyłka wciągu: 24h do 2 dni roboczych
Cena: 31,90 zł 31.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Arktyczny korzeń znany też jako Rhodiola rosea jest adaptogenem, ale w odróżnieniu od żeń - szenia efekty jego działania dla większości ludzi są zauważalne w znacznie krótszym czasie. Arktyczny korzeń znany był i stosowany w medycynie ludowej jako środek wspomagający wysiłek fizyczny i umysłowy.


Współczesne badania farmakologiczne, fitochemiczne i kliniczne zapoczątkowane w latach 60 ubiegłego stulecia udowodniły korzystny wpływ arktycznego korzenia na reakcje organizmu znajdującego się w stanie dużego zmęczenia psychofizycznego i długotrwałego stresu. Tym samym arktyczny korzeń zaliczono do grupy roślin o właściwościach adaptogenu.


Do grupy uznanych przez naukę roślin adaptogennych należą:
żeń – szeń, cytryniec chiński, eleuterococcus, a także gotu cola.


Ich działanie polega na zwiększaniu odporności organizmu na zmieniające się warunki środowiska i stres wywołany różnymi czynnikami. Adaptogeny pomagają utrzymać w organizmie stan nazywany homeostazą. W stanie wewnętrznej równowagi nie grożą nam infekcje ze strony drobnoustrojów, nie zagrażają komórki nowotworowe, przedwcześnie się nie starzejemy i nie rozwijają się choroby cywilizacyjne. Mechanizm działania arktycznego korzenia ukierunkowany jest na wspomaganie produkcji i uwalnianie białkowych substancji nazywanych neuroprzekaźnikami. To dzięki nim organizm otrzymuje silne wsparcie by pokonać stres, zmęczenie i wyczerpanie. Blokują one reakcje stresowe w tzw. fazie alarmowej chroniąc tym samym przed zniszczeniem zasoby cennych białek.

Pod wpływem suplementacji z udziałem Rhodiola rosea ustępowała drażliwość bolesne napięcie mięśni, bóle głowy i zaburzenia snu. Osoby przyjmujące produkty z różeńca górskiego przez okres 2 – 3 tygodni zauważyły wyraźną poprawę koncentracji, kojarzenia i szybkości postrzegania audiowizualnego. Mogły dłużej i efektywniej się uczyć i pracować. Należy więc przyjąć, że arktyczny korzeń może wpływać na stany emocjonalne człowieka poprzez regulację poziomu neuroprzekaźników (serotoniny, dopaminy, noradrenaliny) i kontrolować nastrój. Różeniec górski w sposób naturalny podnosi wytrzymałość i wydolność organizmu na obciążenia fizyczne (ciężka praca, sport niewyczynowy) skraca czas potrzebny do zregenerowania sił po dużym wysiłku tzw. czas odnowy biologicznej. Może chronić układ krążenia przed skutkami stresu, jakie wywołują wolne rodniki i zwiększać rezerwy energetyczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśnia serca. W wielu krajach różeniec górski uznawany jest za roślinę o cechach afrodyzjaka, który zwiększa apetyt na seks, zapobiega płciowej niemocy i przywraca sprawność seksualną. Podsumowując: arktyczny korzeń to roślina, która przynosi same korzyści dla zdrowia.

Suplement diety
Wskazania:
- stresująca praca
- czas zwiększonego wysiłku umysłowego i fizycznego
- zaburzenia koncentracji, pamięci, trudności w podejmowaniu decyzji
- zaburzenia nastroju, niepewność
- trudności w zasypianiu
- ogólne zmęczenie, brak sił do życia

Składniki:

sproszkowany korzeń Rhodiola rosea standaryzowany na zawartość rozawiny i salidrozydu,nosnik: sorbitol; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych

Sposób użycia:

1 - 2 tabletek dziennie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki

Zawartość składników w dziennej porcji (2 tabl.)(RWS %):

    %RWS
Korzeń Rhodiola rosea 450 mg -
rozawina 14,4 mg -
salidrozyd 4,8 mg -

Ilość netto: 27g (60 tabletek po 450mg)

Uwagi:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent:

Alter Medica Jan Szupina ul. Spokojna 11, 34-300 Żywiec Polska

Produkty powiązane

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl