* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Pojęcie witaminy B6 obejmuje 3 związki: pirydoksynę, pirydoksal i pirydoksaminę. W lecznictwie używana jest głównie pirydoksyna.

Występowanie w naturze: we wszystkich żywych komórkach, przede wszystkim w drożdżach, zbożach, zieleninie, wątrobie, żółtku jaja, mleku.

Rola w organizmie: uczestniczy w metabolizmie aminokwasów

Objawy niedoboru witaminy B6: występują rzadko. Głównie podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Również w trakcie leczenia izoniazydem, protionamidem lub D-penicylaminą może dojść do zapalenia nerwów wywołanych brakiem witaminy B6. Także u alkoholików, na skutek zaburzonego wchłaniania witamin.

Choroby wywołane izolowanym niedoborem witaminy B6: zapalenie nerwów, napady padaczkopodobne, niedokrwistość niedobarwliwa, łojotokowe zapalenie skóry.

Średnie dzienne zapotrzebowanie na witaminę B6: dorośli: 1,6 mg, a dzieci: 0,3-1,6 mg

Dawka dzienna, przy której nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na organizm: 200mg (do 1000mg pod stałą kontrolą).

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl