* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

alchornea nalewka 50 ml nanga

Dostępność: Ostatnie sztuki
Wysyłka wciągu: 24h do 2 dni roboczych
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

OPIS:

Alchornea cardifolia to krzew lub małe drzewo występujące naturalnie w tropikalnej Afryce. 

Rdzenni mieszkańcy tego kontynentu stosowali tę roślinę w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych i  pasożytniczych.

Ponadto mieszkańcy Afryki stosują wyciągi z Alchornea cordifolia na różnego rodzaju choroby weneryczne (np. rzeżączka, zakażenia układu moczowo-płciowego), przeziębienia, kaszel, biegunki, a także do leczenia trudno gojących się ran.

Tradycyjnie przyrządzane wywary z liści Alchornea cordifolia wykorzystuje się także w terapii zapalenia jelit, żołądka i okrężnicy, robaczycy, stanów gorączkowych, zapalenia oskrzeli, kolki i drgawek.

Wywar ze świeżych liści jest również stosowany miejscowo na skórę do odkażania ran, owrzodzeń i dermatoz, a także do przemywania pochwy.

ZASTOSOWANIE:

 • Działa przeciwbakteryjnie
 • Hamuje rozwój drożdżaków ( Candida albicans)
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo
 • Wpływa immunomodulująco
 • Wywiera wpływ antyoksydacyjny
 • Działa rozkurczająco
 • Zwiększa płodność mężczyzn i poprawia parametry nasienia
 • Zmniejsza uczucie stresu i zmęczenia
 • Wykazuje właściwości przeciwdepresyjne
 • Wpływa ochronnie na wątrobę
 • Dzięki obecności tanin i flawonoidów wyciąg z Alchornea cordifolia posiada przeciwbiegunkowe właściwości

DZIAŁANIE:

 • Działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze

Wyciąg z A. cordifolia posiada bardzo szeroki zakres działania przeciwbakteryjnego i skutecznie hamuje rozwój drożdżaków (Candida albicans). Alchornea hamuje rozwój typowych bakterii (np. Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Salmonella typhi), i wspomaga leczenie zakażeń układu pokarmowego, skóry, dróg oddechowych, dróg moczowych. Spośród 74 testowanych szczepów bakterii tlenowych i beztlenowych oraz grzybów, tylko trzy szczepy oraz wszystkie grzyby nitkowe były odporne na testowane dawki wyciągu z liści Alchornea cordifolia.  Badania sugerują nieco większą skuteczność wyciągów A. cordifolia przeciwko bakteriom Gram-dodatnim.
Badana potwierdzają również przeciwmalaryczne właściwości wyciągu z A. cordifolia – wykazano, że obecny w nim kwas elagowy (eng. Ellagic acid) w pewnym stopniu hamuje rozwój pierwotniaka Zarodźca sierpowego ( Plasmodium falciparum).

 • Właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe

Wyciągi z Alchornea cordifolia są szeroko stosowane w etnomedycynie afrykańskiej w leczeniu wielu schorzeń o podłożu zapalnym tj. bólów reumatycznych, artretyzmu, wrzodów żołądka, bólów zęba, dziąseł itp.  Substancje aktywne zawarte w liściach wpływają na ekspresję cytokin prozapalnych i czynników transkrypcyjnych. Frakcje polisacharydów obecne w liściach Alchornea cordifolia wpływają modulująco na układ odpornościowy, aktywują produkcję monocytów/makrofagów i wpływają na zwiększenie syntezy tlenku azotu (NO).

 • Wpływ na męską płodność i jakość nasienia

Alchornea cordifolia w tradycyjnej medycynie afrykańskiej znajduje również zastosowywanie jako środek na impotencje i poprawę wydolności fizycznej. Współczesne badania zdają się potwierdzać zasadność takiego użycia. W eksperymentach na zwierzętach, którym podawano wyciąg z Alchornea cordifolia zaobserwowano zwiększenie masy jąder, liczby i ruchliwości plemników, a także wzrost stężenia testosteronu w dawkach 200mg oraz 400mg na kg masy ciała. W większych dawkach (800mg i 1600mg/kg) ekstrakt z Alchornea cordifolia wywierał szkodliwy wpływ na organizm.
W badaniach na zwierzętach (z użyciem żeńskich szczurów) stwierdzono pozytywny wpływ na poziom hormonów (folikulotropowego (FSH), progesteronu, hormonu luteinizującego (LH)), sugeruje się, że ekstrakty z Alchornea cordifolia mogą mieć również korzystny wpływ na płodność kobiet. [6] Wymagane są jednak dalsze badania z udziałem ludzi.

 • Działanie przeciwdepresyjne

Badania wskazują, że wodno-alkoholowe wyciągi z liści Alchornea cordifolia posiadają właściwości przeciwdepresyjne. Substancje zawarte w liściach tej rośliny prawdopodobnie wpływają na transmisję dopaminergiczną, noradrenergiczną i serotoninergiczną. Mechanizm działania nie jest jeszcze poznany i potrzebne są dalsze szczegółowe badania.
Wykazano także, że wyciąg z liści Alchornea cordifolia wykazuje właściwości przeciwstresowe, pomaga przezwyciężyć zmęczenie i pobudza do aktywności życiowej.

SKŁADNIKI:

Alchornea cardiofilia, certyfikowany alkohol etylowy, gliceryna roślinna, ocet jabłkowy, woda dcestylowana

DAWKOWANIE:

 1 porcja zakraplacza do 3 razy dziennie.

Surowiec kosmetyczny. Dodatek do kremów, maści, mazideł. Stosować na miejsce zmienione. Zalecane stężenie w gotowym preparacie 5-50%.

Produkty powiązane

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl