* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

andrographis nalewka 50 ml nanga

Dostępność: Towar dostępny
Wysyłka wciągu: 24h do 2 dni roboczych
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

OPIS:

Andrographis paniculata jest zielem występującym naturalnie w Indiach i na Sri Lance, współcześnie jest coraz częściej uprawiane. Wszystkie części rośliny są niezwykle gorzkie, dlatego nazywany jest lokalnie Maha-tikta (ang. “king of bitters”), co dosłownie można przetłumaczyć jako „Król goryczy”.

Andrographis jest wykorzystywany w celach leczniczych od starożytności. Tradycyjnie stosowano go jako antidotum na ukąszenie węża, użądlenia niektórych owadów, na grypę, malarię, infekcje dróg oddechowych, ostre zakażenia przewodu pokarmowego i układu moczowego.

Andrographis posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i detoksykujące.

WŁAŚCIWOŚCI:

Andrographis paniculata

  • Wpływa modulująco na układ odpornościowy
  • Zmniejsza stany zapalne
  • Działa przeciwbakteryjnie
  • Przeciwwirusowo
  • Wykazuje właściwości przeciwnowotworowe
  • Zalecany jest również w zaburzeniach trawienia i przy braku apetytu, gdyż zwiększa wydzielanie śliny i soku żołądkowego
  • Andrographis wpływa ochronnie na wątrobę – chroni komórki wątroby przed uszkodzeniem przez niektóre substancje (np. czterochlorek węgla, paracetamol)

DZIAŁANIE:

  • Infekcje i przeziębienia

Andrographis skutecznie hamuje postępy infekcji górnych dróg oddechowych i przyspiesza zdrowienie. Najlepsze efekty przynosi przyjmowanie andrographisu w pierwszej fazie choroby – gdy tylko pojawią się pierwsze symptomy. Andrographis zmniejsza nasilenie negatywnych symptomów takich jak kaszel, ból gardła, ból ucha, wydzieliny z nosa, gorączka, ból głowy i odkrztuszanie.
Andrographis wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwmalaryczne. Pomocniczo można stosować andrographis w terapii boreliozy i ko-infekcji.

  • Właściwości przeciwnowotworowe

Badania sugerują, że substancje aktywne zawarte w liściach andrographisu wywierają cytotoksyczny wpływ na niektóre linie komórek rakowych, a także mogą zwiększać aktywność limfocytów przeciwko komórkom rakowym. Co więcej badania wskazują, ze andrographis może zwiększać efektywność innych leków przeciwnowotworowych. Zaobserwowano hamujący wpływ andrografolidu – związku wyizolowanego z andrographisu, na komórki raka okrężnicy, raka okrężnicy, białaczki, raka piersi, oraz innych (np. niektórych liniach komórek raka prostaty, glejaka, płuc)

  • Ochrona wątroby

Andrographis wykazuje właściwości hepatoochronne – chroni komórki wątroby przed uszkodzeniem wywołanym przez substancje np. czterochlorek węgla, galaktozamina i paracetamol. Hepatoochronne działanie andrografolidu wynika z wpływu na określone enzymy (CYP1A1 i CYP2B) biorące udział w metabolizowaniu trucizn (wpływa na cytochrom P450).

SKŁADNIKI:

Tinctura Andrographii 1:1 w tym: Brodziuszka wiechowata, certyfikowany alkohol etylowy, gliceryna roślinna, woda destylowna.

Zawartość etanolu : 45-50 %

DAWKOWANIE:

1 porcja zakraplacza do trzech razy dziennie. porcję należy rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody.

1 porcja zakraplacza to ok 0.5 ml

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróznicowanej diety oraz nie zastąpi zdrowego trybu życia.

 

 

 

 

Produkty powiązane

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl