* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.

coq10 100 mg (koenzym q10) 50 kaps now

Dostępność: Brak towaru
Cena: 59,90 zł 59.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 4 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Koenzym Q10 (CoQ10) jest niezbędnym składnikiem odżywczym do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki w naszym organizmie. W swojej aktywnej postaci nosi nazwę ubichinon lub ubichinol, wykorzystywany przez organizm między innymi do takich funkcji jak dostarczanie energii komórkom, transportowanie elektronów czy chociażby regulacje poziomu ciśnienia krwi. 

Zastosowanie CoQ10 jest obecnie bardzo szerokie. Biorąc pod uwagę rolę jaką CoQ10  odgrywa w  ustroju, wykonano wiele badań doświadczalnych i klinicznych nad możliwością wykorzystania tego związku w różnych stanach  chorobowych. Na podstawie wielu wyników badań, wydaje się, ze najważniejszym wskazaniem do stosowania leczniczego CoQ10 są choroby układu krążenia a w tym:

  • niewydolność krążenia i kardiomiopatie
  • choroba niedokrwienna serca
  • nadciśnienie tętnicze
  • cukrzyca 
  • otyłość

Nasz organizm jest w stanie naturalnie syntetyzować CoQ10. Należy jednak pamiętać, że organizm produkuje mniej CoQ10, gdy ktoś się starzeje, co za tym idzie u osób powyżej 40 roku życia suplementacja jest zalecana aby opóźnić dalsze procesy starzenia.

CoQ10 jest rozpuszczalny w tłuszczach, dlatego należy pamiętać aby preparat suplementować z tłustym jedzeniem.

DAWKOWANIE: 

1-2  KAPSUŁKI dziennie (100 mg)

Zalecana dawka od 30 -200 mg na dobę. 

BIBLIOGRAFIA:

"Koenzym Q10 i jego rola w lecznictwie" prof. dr. med. Andrzej Danysz

 

Produkty powiązane

do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl