* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.

cytykot 30 kaps

Dostępność: Towar dostępny
Wysyłka wciągu: 24h do 2 dni roboczych
Cena: 35,90 zł 35.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Zastosowanie:

Suplement Diety Cytykot zawiera w swoim składzie substancje, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia.

 Opis:

Cytokolina po spożyciu rozkłada się na cholinę i cytydynę, substancje naturalnie występujące w organizmie, które ulegają dalszym przemianom i uczestniczą w różnych szlakach metabolicznych, m.in. w układzie nerwowym i mózgu. 

Ryboflawina natomiast odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie śluzówki przewodu pokarmowego, nabłonka naczyń krwionośnych i skóry oraz błon śluzowych dróg oddechowych. Odpowiada również za prawidłowe funkcjonowanie zarówno ośrodkowego, jak i obwodowego układu nerwowego, a także odgrywa istotną rolę w procesie widzenia.

 Materiały naukowe:

Wykorzystując działanie neuroprotekcyjne i neuroregeneracyjne cytykolina może być cennym środkiem wspomagającym w leczeniu pacjentów z postępującą jaskrą, pomimo dobrze kontrolowanego ciśnienia wewnątrzgałkowego. Uwzględniając bowiem współczesny pogląd na etiologię tego schorzenia, jako zaburzenia o podłożu neurologicznym, objawiającego się uszkodzeniem włókien nerwu wzrokowego i ubytkami w polu widzenia, neuroprotekcja może odgrywać szczególną rolę terapeutyczną. (G. Roberti, L. Tanga, M. Michelessi et al., “Cytidine 5′-Diphosphocholine (Citicoline) in Glaucoma: Rationale of Its Use, Current Evidence and Future Perspectives,” Int J Mol Sci, vol. 16, no. 12, pp. 28401-17, Nov 30, 2015.)

Ocenę korzyści klinicznych cytykoliny potwierdza także profesjonalna, referencyjna baza informacji o lekach, chorobach, toksykologii itd. IBM MICROMEDEX (Truven Health Analytics), redagowana przez międzynarodowy zespół ekspertów, czynnych klinicystów. Według IBM MICROMEDEX wskazania do stosowania obejmują:

 • incydenty mózgowo-naczyniowe, ogólnie (prawdopodobnie skuteczna),
 • urazy głowy, od umiarkowanego do ciężkiego (prawdopodobnie skuteczna),
 • otępienie naczyniowe z rozległym obszarem niedokrwiennym (prawdopodobnie skuteczna),
 • dyskinezę późną (prawdopodobnie skuteczna),
 • jaskrę (prawdopodobnie skuteczna),
 • chorobę Parkinsona (prawdopodobnie skuteczna),
 • poprawę pamięci (ewentualnie efektywna),
 • wstrząs mózgu, objawy (ewentualnie skuteczna),
 • niedowidzenie (badania pediatryczne, ewentualnie skuteczna), (“IBM MICROMEDEX® (electronic version),” 29-07-2019, IBM Watson Health ).

Skład:

 • cytykolina (sól wewnętrzna cytydyno 5’-pirofosforanu choliny,
 • witamina B2 (ryboflawiny 5-fosforan sodowy),
 • substancje wypełniające – fosforan wapniowy, stearynian magnezu, maltodekstryna,
 • otoczka kapsułki: żelatyna.

Sposób użycia:

 •  Dorośli: 1 kapsułka 1–2 razy dziennie.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Produkt nie jest zalecany dla dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Cytykolina nasila działanie lewodopy (L-dopy).

Cytykolina nie powinna być podawana jednocześnie z meklofenoksatem.

do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl