* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

miÓd gryczany z pasieki ks. eugeniusza marciniaka 1300g

Dostępność: Ostatnie sztuki
Wysyłka wciągu: 24h do 2 dni roboczych
Cena: 69,90 zł 69.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 6 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Miód gryczany o barwie od brunatnej do brązowej, posiada smak ostry, ulubiony przez wielu smakoszy. Krystalizuje stosunkowo wolno.

Właściwości miodu gryczanego:

 • posiada wysoką aktywność antybiotyczną, tzn. likwiduje w organizmie niepożądane drobnoustroje chorobotwórcze nie dopuszczając do powstania choroby.
 • w większym stopniu niż inne miody jest zasobny w witaminę C
 • posiada dużą zawartość fruktozy, podobnie jak miód akacjowy
 • ma dużą zawartość pierwiastków takich jak żelazo, magnez, fosfor, potas, mangan, bór, sód, miedź, cynk, wanad, krzem, jod, nikiel, kobalt, które są bardzo dobrze przyswajane przez organizm oraz substancji podnoszących odporność
 • bardzo dobrze usuwa z organizmu metale ciężkie i pierwiastki promieniotwórcze
 • udrażnia i uelastycznia naczynia krwionośne, zwłaszcza w kończynach dolnych

Schorzenia, przy których warto stosować miód gryczany:

 • choroby układu krążenia - miód gryczany jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób układu krążenia, głównie na podłożu miażdżycowym
 • osłabiona pamięć, wzrok, słuch
 • stany wyczerpania, nerwice
 • niedokrwistość z niedoboru żelaza
 • cukrzyca - ze względu na dużą zawartość fruktozy

Rozdzielanie się miodu gryczanego jest zjawiskiem naturalnym i nie świadczy o sfałszowaniu miodu!

Zdarza się, że miód zbierany jesienią rozdziela się w słoiku na dwie frakcje. Poniżej cytujemy fragment książki ks. Eugeniusza Marciniaka pt. Polskie miody odmianowe i ich zdrowotne oddziaływanie. Strony 36-38:

Gryka z uwagi na przymrozki, w polskich warunkach klimatycznych, może być siana dopiero na początku czerwca. Zaczyna kwitnąć a więc i wydzielać nektar, po około 30-40 dniach od wschodu i kwitnie zwykle 3-4 tygodnie, w zależności od terminu siania, do około 10 lipca. Miód wytwarzany z nektaru zbieranego przez pszczoły w tym okresie, krystalizuje a więc przestaje być płynny, po kilku tygodniach, a jego kolor po krystalizacji z ciemnego lub bardzo ciemnego przechodzi w kolor brązowy. Jeśli jednak gryka była siana w późniejszym terminie (...) to kwitnie później, nawet jeszcze w październiku. (...) Aby z rzadkiego nektaru powstał gęsty miód, pszczoły muszą wykonać gigantyczną pracę, w tym (...) odprowadzić z płynnego nektaru nieodzowny dotąd nadmiar wody. Robią to machając intensywnie skrzydełkami. W wyniku czego wytwarza się ciąg powietrza, które wypływając z ula zabiera, niczym wiatr, niezbędną dotąd wodę. (...) W ciągu lata, gdy w powietrzu jest mało wilgoci a temperatura stosunkowo wysoka, to odprowadzanie wody zajmuje pszczołom zwykle kilka dni. Jesienią, z uwagi na coraz to niższą temperaturę, ten proces (...) przebiega dłużej i nie zawsze do końca przez pszczoły może być przeprowadzony. (...) W tej sytuacji, wywirowany, a następnie umieszczony w słoiku miód, zawierający jeden, a niekiedy dwa procent więcej nieodparowanej wody, czego przy wirowaniu wzrokowo nie da się stwierdzić, pozostaje płynny. Z upływem czasu, zawierająca nieco więcej wody, część miodu, lżejszego od pozostałego przemieszcza się, co naturalne, do górnej warstwy i pozostaje tam, tuż pod nakrętką. (...) Ten płynny miód, a to dotyczy tylko i wyłącznie miodu gryczanego, w niczym co do wartości, nie ustępuje temu skrystalizowanemu. Potwierdza to Polska Norma PN-88/A-77626, w której ten proces jest jasno zaznaczony. (...)

Produkty powiązane

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl