* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

nalewka na piołunie bio nature 20ml

Dostępność: Brak towaru
Cena: 42,90 zł 42.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 4 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Ziele piołunu jest aromatyczne, dość gorzkie. Pobudza apetyt i przyspiesza trawienie, działa odrobaczająco, poprawia ukrwienie. Piołun znany jest przede wszystkim ze względu na swoje silne właściwości goryczkowe i panującemu przekonaniu o trującym działaniu preparatów na bazie piołunu. W rzeczywistości w olejku eterycznym znajduje się substancja (tujon), która w dużych dawkach ma działanie toksyczne. Jeżeli jednak nie zostaną przekroczone podane dawki, piołun może być bardzo pożyteczny i skuteczny. Działa głównie pobudzająco na apetyt i przyspiesza trawienie, pobudzając żołądek i wątrobę. Przypisuje się mu także działanie antyseptyczne, odrobaczające i wspomagające ukrwienie. Jest wykorzystywany jako środek wzmacniający dla rekonwalescentów, osób w wieku podeszłym, osób po ciężkich chorobach, operacjach w obrębie przełyku, żołądka i dwunastnicy. W chorobach dróg żółciowych takich jak: kamica żółciowa, niedrożności przewodów żółciowych czy stany zapalne dróg żółciowych. Można stosować, przy zwalczaniu pasożytów skóry (wszy, świerzbowce) oraz owsików, gdyż działa na nie toksycznie. Jest on także często używanym lekiem weterynaryjnym stosowanym zwłaszcza na pobudzenie apetytu, poprawę trawienia i przy wzdęciach. Odwarem z piołunu dezynfekuje się także rany zwierząt. 

Przeciwwskazania

Należy unikać stosowania w czasie ciąży. Poza tym przy normalnym dawkowaniu, nie są znane żadne skutki uboczne. Podana zalecana dzienna dawka nie może być przekroczona.

Skład

Alkohol 40%, woda, piołun.

Produkty powiązane

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl