* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

stop oxy stres na noc antyoksydant 60 kapsułek amc pharma limited

Dostępność: Brak towaru
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Wolne rodniki produkowane są głównie podczas procesu oddychania komórkowego, a także w wyniku innych przemian metabolicznych. Ich nadmiernemu powstawaniu sprzyja zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, palenie tytoniu, osłabiona odporność, dieta uboga w antyoksydanty czy żywność zawierająca pozostałości pestycydów i metale ciężkie.

Stres oksydacyjny (stres tlenowy, obciążenie tlenowe) to stan zakłóconej równowagi między wolnymi rodnikami(utleniaczami, reaktywnymi formami tlenu - RFT) a antyoksydantami (przeciwutleniaczami) w organizmie. Zarówno wolne rodniki, jak i antyoksydanty naturalnie występują w organizmie, gdyż są niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów życiowych. Dopóki zachodzi między nimi równowaga, organizm funkcjonuje prawidłowo. Jednak gdy dojdzie do wzrostu produkcji wolnych rodników lub spadku aktywności antyoksydantów, dochodzi do tzw. stresu antyoksydacyjnego.
Wolne rodniki powstają w trakcie każdego oddechu. Gdy tlen przetwarzany jest w organizmie na energię, część jego cząsteczek uwalniana jest właśnie w postaci tzw. wolnych rodników tlenowych - związków, które niszczą wszystko co spotykają na swojej drodze.

Utleniacze posiadają niesparowany elektron, dlatego cały czas dążą do odebrania jednego elektronu innej komórce, by go do siebie przyłączyć. Proces ten doprowadza do dezintegracji i uszkodzenia komórek, a co za tym idzie – do zaburzenia ich funkcjonowania.

Reaktywne formy tlenu mogą powodować uszkodzenia wszystkich występujących w organizmie biocząsteczek - m.in. białek, tłuszczów, a także DNA komórek, doprowadzając do mutacji. W skrajnych przypadkach utleniacze mogą doprowadzić do śmierci komórki. Destrukcyjnemu działaniu wolnych rodników zapobiegają przeciwutleniacze, które oddają im swój wolny elektron, a tym samym usuwają ich nadmiar z organizmu.

Do przeciwutleniaczy należą przede wszystkim te pochodzące z pożywienia, takie jak witamina C,A i E oraz karotenoidy, polifenole. Przeciwutleniaczem wytwarzanym przez organizm jest glutation, który koncentruje się głównie w wątrobie.

Stop Oxy Stres powstał z myślą o osobach narażonych na stres oksydacyjny wywołany przez wolne rodniki.

Ekstrakty zastosowane w suplemencie diety Stop Oxy Stres na noc zostały specjalnie dobrane ze względu na bardzo wysoką wartość ORAC (ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity), czyli zdolność pochłaniania reaktywnych form tlenu zwaną inaczej pojemnością antyoksydacyjną. Wartości te zostały wyznaczone przez Zakład Chemii Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i wynoszą:

Czarny bez - 710 000 TE [µmol/100 g],
Acai - 630 000 TE [µmol/100 g].

Stop Oxy Stres na noc pokrywa również 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę witaminę C. Witamina C nie tylko wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, lecz również umożliwia regenerację zredukowanej formy witaminy E, która dzięki temu może pozostawać aktywna przez cały dzień.

Skład:

Ekstrakt z acai, ekstrakt z czarnego bzu, kapsułka (żelatyna, woda, barwnik- E 171), kwas L-askorbinowy, maltodekstryna, substancja przeciwzbrylająca-E 470 b.

Sposób użycia:

1 kapsułka wieczorem popijając płynem.

Uwaga:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może  być stosowany jako suplement zróżnicowanej diety. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

 

 

Produkty powiązane

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl