* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

zuma altin krople do oczu bez konserwantow alergia suche oko10ml s-lab

Dostępność: Towar dostępny
Wysyłka wciągu: 24h do 2 dni roboczych
Cena: 31,90 zł 31.90
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Krople do oczu ZUMA Altin zawierają w swoim składzie cztery substancje aktywne: ektoinę, hailuronianu sodu, fukoidynę oraz pachnotkę zwyczajną, dzięki którym zapobiegają oraz wspomagają leczenie objawów sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenia spojówek. Łagodzą podrażnienia, wykazują działanie nawilżające oraz wspierające regenerację bariery ochronnej powierzchni oka. Warto stosować do oczyszczania oczu przy alergii.

Krople ALTIN należy stosować przy podrażnieniach oczu wywołanych przez alergeny tj. pyłki roślin, roztocza kurzu, sierść zwierząt lub pleśń. Dzięki unikalnemu połączeniu czterech substancji aktywnych krople nie tylko intensywnie nawilżają, ale równie szybko łagodzą uciążliwe objawy alergicznego zapalenia spojówek (tj. zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie lub łzawienie oczu).

Ektoina - to naturalna substancja wytwarzana w procesie fermentacji przez mikroorganizmy nazwane ekstremofilami. Ekstremofile to organizmy, które żyją i potrafią przetrwać w skrajnie nieprzyjaznych warunkach środowiskowych (słone jeziora, gejzery, kratery wulkanów).Ekstremofile, wytwarzając ektoinę, zmieniają skład lipidów w błonach komórkowych oraz stwarzają naturalną barierę ochronną przed oddziaływaniem czynników szkodliwych np. alergenów. Ektoina jest substancją osomoprotekcyjną, zapewnia ochronę komórkom nabłonkowym, stabilizując błony komórkowe, nawilża powierzchnię oka i zmniejsza miejscowy stan zapalny. Dodatkowo działa stabilizująco na warstwę lipidową filmu łzowego, chroniąc przed nadmiernym odparowaniem łez.

Fukoidyna - to polisacharyd, który znajduje się w wodorostach (brunatnicach) . To właśnie dzięki niej, wodorosty podczas odpływu nie usychają i nie giną pod wpływem słońca. Śluz, którym są pokryte, zapewnia im też kompleksową ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Fukoidyna składa się z cząsteczek fukozy - unikalnego węglowodanu odgrywającego kluczową rolę w regeneracyjnych procesach komórkowych. Fukoidyna doskonale sprawdza się także w okulistyce. Jej właściwości regeneracyjne, nawilżające, antyoksydacyjne są skuteczne w profilaktyce chorób oczu.

Hialuronian sodu - jest lepkosprężystą cieczą mającą właściwości higroskopijne i odgrywającą wiele ważnych ról w organizmie człowieka. Jest to naturalnie występujący środek smarujący składający się z biokompatybilnego polisacharydu, który ma doskonałe właściwości zatrzymywania wody. Hialuronian w oku znajduje się w ciele szklistym, gruczole łzowym, spojówce, rogówce oraz w płynie łzowym. Hialuronian sodu posiada właściwości tworzenia stabilnego nawilżającego filmu na powierzchni oka i jest odporny na wypłukiwanie.

Pachnotka zwyczajna (Perilla frutescens) - jest rośliną zielną pochodzącą z Azji. Aktywne składniki obecne w Perilli, a zwłaszcza kwas a-linolenowy i rozmarynowy, wykazują właściwości przeciwalergiczne oraz przeciwzapalne. Jest również dobrym źródłem polifenoli, które wykazują działanie przeciwutleniające skuteczne w profilaktyce chorób oczu.

Składniki:

Hialuronian sodu, ektoina, fukoidyna, ekstrakt z  pachnotka zwyczajna (Perilla frutescens), kwas borowy, tetraboran sodu, chlorek sodu, woda wysokooczyszczona.

Sposób użycia:

Dorosłym i dzieciom powyżej 6 roku życia zaleca się zakraplać 1 kroplę 3 razy dziennie do worka spojówkowego każdego oka. Przy nasilonych dolegliwościach można zakraplać częściej.

Uwagi:

Preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.

Nigdy nie dotykać końcówką zakraplacza oka lub innych powierzchni, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie roztworu.

W przypadku używania innych leków okulistycznych, powinno upłynąć co najmniej 15 minut zanim zakroplimy oczy kroplami Zuma ALTIN. Preparat ten należy podawać jako ostatni.
Wyrób medyczny do wielokrotnego użytku powinien być stosowany wyłącznie przez jedną osobę.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Trzymać z dala od źródeł ciepła.

Przechowywać w suchym miejscu w temp. od 5°C do 35°C.

Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanego na opakowaniu.

Od daty pierwszego otwarcia, stosować nie dłużej niż 30 dni w sposób ciągły i nie dłużej niż 90 dni w sposób nieciągły (uwzględniając kilkudniowe przerwy podczas aplikacji.)

Niewykorzystany roztwór należy wyrzucić.

Dystrybutor:

S-LAB Sp. z o.o. ul.Kiełczowska 2, 55-095 Mirków

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl