sok z żyworódki pierzastej dermesa 250ml







Opis
Sok z żyworódki pierzastej konserwowany spirytusem
O Żyworódce Pierzastej w skrócie:
Żyworódka - jest niczym domowa apteczka, o znacznie szerszym zastosowaniu niż aloes. Ze względu na jej walory powinna znajdować się w każdym domu. Żyworódka może byś stosowana (wewnętrznie i zewnętrznie) w formie okładów z liści, soku, soku konserwowanego spirytusem oraz zewnętrznie w połączeniu z gliceryną. Kalanchoe (żyworódka) zawiera duże ilości witaminy C, mikro- i makro elementy tj.: mangan miedź, selen, glin, krzem, potas, wapń, żelazo. Roślina lecznicza działająca bakterio-, grzybobójczo. Wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne i immunostymulujące.
Żyworódka Pierzasta polecana m.in na :
*zapalenie spojówek
*trudno gojące się rany
*rewelacyjnie działa po ukąszeniach komarów, oraz innych owadów (skóra bardzo szybko przestaje swędzieć, ginie obrzęk, zaczerwienienie po ukąszeniu)
*kurzajki, grzybice
*stany zapalne, stłuczenia
*odleżyny, wrzody
*swędzenie skóry
*stabilizuje poziom cukru
*na zmęczone stopy
*przykry zapach stóp
*zgaga, przykry
*zapach z ust (mimo zadbanych zębów)
*bóle głowy, bóle reumatyczne
*egzemy, obrzęki
*trądzik, liszaje
*oparzenia, ukąszenia
*paradontoza, nadwrażliwe dziąsła
Żyworódka Pierzasta - zastosowanie:
*angina - 3 x po 30 kropli soku konserwowanego spirytusem wymieszać ze śliną i połknąć, poza tym zewnętrznie smarować sokiem rejon migdałków
*katar - smarować zewnętrznie rejon zatok czołowych i przynosowych kilka razy dziennie.
*trudno gojące się rany, odleżyny, wrzody - Kilka razy w ciągu dnia polewać sokiem z żyworódki np. co 2-3 godziny.
*kurzajki- Nasączyć gazik sokiem, przyłożyć na miejsce kurzajki, na to kawałeczek folii aby sok zbyt szybko nie odparował, przymocować plastrem na noc. Taki okład wykonywać przez kilka nocy. Kurzajki giną.
*stłuczenia - nasączać gazę którą przykłada się na stłuczenie (należy na gazę przyłożyć kawałek folii i przymocować lepcem lub bandażem), lub smarować kilka razy w ciągu dnia miejsce stłuczenia.
*swędzenie skóry - swędzenie alergiczne lub po ukąszeniu owadów smarować sokiem. Swędzenie ustępuje praktycznie natychmiast.
*wysoki poziom cukru - zjadanie 3 x dziennie po kawałku liścia lub 3 x 30 kropli soku potrafi zmniejszyć poziom cukru a także stabilizuje jego skoki.
*zmęczone stopy - smarowanie stopy sokiem z żyworódki na wierzchu stopy połączenia palców i stopy oraz pod spodem palców i stopy a także haluksa i kostki po zewnętrznej stronie, sprawia, że zmęczenie stóp mija po kilku minutach. Warto wykonać taką czynność przed "imprezą" na której dużo będzie się tańczyć, gdyż znacznie opóźni się zmęczenie stóp.
*przykry zapach stóp - posmarowanie stóp likwiduje przykry zapach niemalże natychmiast. Aby uporać się z tym problemem warto też częściej spożywać pomidory, banany, kiwi.
*zgaga - 30 kropli soku wymieszać ze śliną, połknąć. Po chwili zgaga mija. Stosować taką czynność 3 x po 30 kropli soku przez 1-3 tygodnie. Zgaga powinna *ustąpić całkowicie (pod warunkiem zaprzestania jedzenia słodyczy ew. potraw smażonych).
*przykry zapach z ust - wlać na łyżkę trochę wody, do tego 30 kropli soku i wypić. Przykry zapach ginie natychmiast, a stosowanie 2 x po 30 kropli soku przez kilka dni przyczynę zapachu likwiduje na długo.
*bóle głowy, reumatyczne, kręgosłupa - smarować dany rejon dotknięty bólem kilka razy dziennie.
*paradontoza - troszkę soku wymieszać ze śliną, przytrzymać jak najdłużej w okolicy dziąsła dotkniętego zmianami. 3 x po 30 kropli można połknąć, ale większe ilości należy wypluć.
Dawkowanie soku z żyworódki pierzastej dla dorosłych: 3 x dziennie po 30 kropli. Do każdego produktu dołączona jest ulotka informacyjna.
Przeciwwskazania
Nie stosować wewnętrznie, gdy poziom potasu we krwi jest w górnej granicy normy lub ponad !. Nie przekraczać dawkowania podanego na opakowaniu. Ze względu na zawartość alkoholu ok. 23% nie wskazane dla dzieci do użytku wewnętrznego.