* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł

ziele dziurawca zioŁa do zaparzania 30 saszetek po 2g labofarm

Dostępność: Towar dostępny
Wysyłka wciągu: 24h do 2 dni roboczych
Cena: 14,50 zł 14.50
ilość szt.
Kupując ten produkt, zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

ZIELE DZIURAWCA
Ziele dziurawca zioła do zaparzania Labofarm można stosować na dwa sposoby. Wewnętrznie: Wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający trawienie. Zewnętrznie: Do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka). 


Przeciwwskazania:
Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych (Guttiferae). Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenia wątroby. Nie stosować po przeszczepach narządów. Nie stosować u osób zakażonych wirusem HIV otrzymujących inhibitory proteazy-1 (np. indynavir). Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia, przed zastosowaniem u dzieci starszych skonsultować się z lekarzem.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania:
Przyjmowanie naparów lub odwarów z dziurawca może powodować uczulenie na światło słoneczne, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, dlatego nie zaleca się bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV w czasie stosowania naparów lub odwarów z dziurawca.

Interakcje z innymi lekami i inne formy interakcji:
Preparat może powodować osłabienie działania innych leków m.in. warfaryny, fenprokumonu, cyklosporyny, teofiliny, digoksyny, środków przeciwwirusowych (inhibitorów proteaz np. indynavir), doustnych środków antykoncepcyjnych, dlatego nie zaleca się stosowania z tymi lekami. Nie zaleca się stosowania naparów lub odwarów z dziurawca również łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia:
Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i laktacji.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych
Brak wpływu.

Działania niepożądane:
Przyjmowanie naparów lub odwarów z dziurawca może powodować uczulenie na światło słoneczne i promieniowanie UV, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawami są wysypka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Objawy mogą pojwić się w ciagu 24 godzin od ekspozycji na światło. Przyjmowanie dawek powyżej 6g może powodować łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nudności, niepokój, bóle głowy lub reakcje uczuleniowe.

=Zalecana dawka dobowa: 2 - 4 g, doustnie lub miejscowo w postaci naparu.
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
Wewnętrznie:
Jedną saszetkę zalać szklanką wrzącej wody. Zaparzać pod przykryciem 30 min. Pić po 1 szklanki naparu 2 razy dziennie, godzinę przed jedzeniem, jako środek wspomagający trawienie. Stosować zawsze świeży napar.
Zewnętrznie: na skórę
Napar przygotowany w ten sam sposob można używać do okładów i przemywań, 2 razy dziennie.

Przechowywanie:
Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl