* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO- Jak sobie pomóc?

1
ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO
ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO- Jak sobie pomóc?
 
Objawia się zazwyczaj nieprawidłowym formowaniem resztek pokarmowych wskutek zaburzeń natury czynnościowej. Chory cierpi przemiennie na zaparcia i biegunki, bóle w prawym lub lewym podżebrzu, nasilające się po posiłku.
Choroba ta ma najczęściej tło nerwowe i występuje u osób z nadmierną pobudliwością emocjonalną, skłonnych do depresji, cierpiących na zaburzenia snu, ulegających nieuzasadnionym lękom.
 
Dolegliwości występują szczególnie ostro w okresach napięć emocjonalnych, przemęczenia i zanikają np. w czasie urlopu, zmiany trybu życia na bardziej zrelaksowany.
 
W leczeniu bardzo ważna jest dieta bogatoresztkowa, obfitująca w pokarmy zawierające dużo błonnika, a więc razowe pieczywo grubego przemiału, otręby. jarzyny, owoce, kasze gruboziarniste. Dietę należy uzupełniać otrębami. Łyżkę otrąb zalewa się wodą, kiedy otręby namiękną i opadną na dno, wodę należy zleć, a otręby zjeść. Dzienną dawkę otrąb można dobierać indywidualnie, nawet do 6 łyżek.
 
Poleca się również mieszanki o działaniu uspokajającym i rozkurczowym.
Skład mieszanek:
 
1.
Ziele lnicy pospolitej 15 g
Porost islandzki 15 g
Liść melisy 15 g
Kwiatostan głogu 15 g
Sporządzić napar w proporcji: 1 łyżka ziół na szklankę wody. Zagotować, parzyć pod przykryciem kilka minut, przecedzić. pić raz dziennie.
 
2.
Kłącze perzu 10 g
Kłącze tataraku 5 g
Liść bobrka trójlistkowego 10 g
Korzeń kozłka lekarskiego 10 g
Sporządzić odwar z 1 łyżki ziół na szklankę wody. Gotować na wolnym ogniu 5 minut, parzyć chwilę pod przykryciem, przecedzić. Pić 2 razy dziennie po pół szklanki.
 
Źródło: "Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów" O. Teodor Książkiewicz
 

Komentarze do wpisu (1)

31 sierpnia 2021

ja mogę polecić jeszcze babkę jajowatą, babkę płesznik z siemieniem lnianym, super pomaga na trawienie ;)

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
Czy chcesz dowiedzieć się
o naszych promocjach?
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl