* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Witamina B1 to inaczej aneuryna lub tiamina.

Występowanie w naturze: warstwa zewnętrzna owoców, kiełki traw, drożdże, warzywa, ziemniaki, narządy zwierzęce (wątroba, serce, nerki, mózg).

Rola w organizmie: uczestniczy w metabolizmie węglowodanów, uczestniczy w przewodzeniu impulsów w obrębie obwodowego układu nerwowego, bierze udział w metabolizmie różnych neuroprzekaźników (w syntezie acetylocholiny, GABA, glutaminianu, asparaginianu).

Objawy niedoboru witaminy B1: zmniejsza się sprawność umysłowa i fizyczna, nie chce się jeść (utrata łaknienia), spada masa ciała (utrata wagi), nie wydziela się kwas żołądkowy - powoduje to zaburzenia w pracy układu trawiennego, zanikają mięśnie, szczególnie kończyn dolnych.

Choroby wywołane niedoborem witaminy B1: Beri-beri, zapalenie wielonerwowe

Średnie dzienne zapotrzebowanie na witaminę B1: dorośli: 1,2mg a dzieci: 0,3-1,2mg

Dawka dzienna, przy której nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na organizm: 110mg

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl