* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Opcje przeglądania

Witamina B3 to inaczej witamina PP, amid kwasu nikotynowego, nikotynamid, niacyna.

Występowanie w naturze: drożdże, orzechy, wątroba, serce, nerki, mózg, żółtko jaja, mleko, a także w produktach bogatych w tryptofan (jaja, drób, ryby, mleko, sery, orzechy), bowiem witamina B3 może w naszym organizmie powstawać z tryptofanu.

Rola w organizmie: odgrywa ważną rolę w procesach oksydacyjno-redukcyjnych w naszym organizmie

Choroby wywołane niedoborem witaminy B3: pelagra - wywołana jednocześnie brakiem innych witamin z grupy B. Leczenie polega na dostarczeniu kompleksu witamin B. Choroba występowała w przeszłości u ludności żywionej głównie kukurydzą (ubogą w tryptofan, a z tryptofanu może być syntetyzowana witamina B3).

Średnie dzienne zapotrzebowanie na witaminę B3: dorośli: 15 mg a dzieci: 6-15 mg

Dawka dzienna, przy której nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na organizm: 700-1400mg

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl