
Mieszanki ziołowe wg o. Klimuszki
Jak stosować i przygotowywać mieszanki ziołowe wg ojca Klimuszki?
Przygotowanie mieszanki ziół
Aby powstała mieszanka należy otworzyć wszystkie opakowania ziół wchodzące w zestaw danej mieszanki i wymieszać w dużym naczyniu. Gotową mieszankę należy przechowywać w szklanym naczyniu, bądź papierowym opakowaniu.
Przygotowanie odwaru ziół
Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową odpowiedniej mieszanki ziołowej, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić 3 razy dziennie po szklance przed posiłkiem. Jedynie zioła na przeczyszczenie pić raz dziennie i to po lekkim posiłku. Ziół, poza korą i korzeniami nie wolno gotować, bo przez gotowanie zmniejszają swą siłę leczniczą, tracą bowiem witaminę C, olejki eteryczne oraz inne potrzebne substancje. Zioła za każdym razem zaparzać świeże, nie wolno ich słodzić ani duszkiem wypijać, lecz powoli, spokojnie, z wiarą w ich skuteczności. W czasie leczenia ziołami, często w czwartym lub piątym dniu może nastąpić pogorszenie, a nawet ból. Nie trzeba się tego bać i nie przerywać kuracji, gdyż jest to reakcja świadcząca, iż coś się w naszym organizmie dzieje, kuracja postępuje prawidłowo, a za parę dni ból minie bezpowrotnie. W leczeniu kamicy nerkowej ból może wystąpić po dwóch tygodniach, będzie to znak, że kamień nie rozsypał się na piasek, lecz podziurawiony zsuwa się w dół w przewodzie ku pęcherzowi. Wówczas ograniczyć picie ziół do pół szklanki tylko 2 razy dziennie. Na koniec trzeba przypomnieć jak długo można pić zioła. Otóż po wypiciu całego zestawu ziół, trzeba zrobić przerwę na 7 dni i zacząć pić taki sam zestaw, po skończeniu drugiego zestawu, przerwać na 12 dni i wypić trzeci jako porcję profilaktyczną.
Przygotowanie mieszanki i odwaru ziół wg książki: "Wróćmy do ziół", autor: O. Andrzej Czesław Klimuszko
Uwagi
Wszystkim, którzy będą korzystać z receptur przypominamy, że zioła nie są środkiem leczniczym na wszystkie choroby. Wiadomo na pewno, że w ostrych stanach chorobowych absolutnie konieczne jest leczenie syntetyczne, które oczywiście zleci lekarz; w takich przypadkach zioła mogą mieć znakomite znaczenie uzupełniające. Rolą lekarza jest stwierdzenie jaka terapia będzie najwłaściwsza. Oczywiście w niektórych przypadkach objawowych, np. biegunka czy kaszel zastosowanie jakiegoś leku ziołowego może znakomicie pomóc. Jeśli jednak po np. dwudniowym zażywaniu ziół stan zdrowia się nie poprawia, to konieczna jest wizyta u lekarza ponieważ niejednokrotnie błaha z pozoru dolegliwość jest, niestety objawem poważnej choroby i tylko wczesne jej rozpoznawanie może przynieść pożądany skutek. Odrębnym zagadnieniem jest problem tzw. samoleczenia, polegającego na dobrych radach sąsiadki "mnie to pomogło na taką samą dolegliwość, to i tobie pomoże". Nie ma nic błędniejszego nad takie rady i stosowanie się do nich. Samowolne zażywanie jakiegoś leku niejednokrotnie powoduje nieodwracalne uszkodzenia w organizmie. Nigdy nie należy zapominać, że od postawienia diagnozy i sposobu leczenia jest lekarz! A w procesie leczenia nieodzowna jest stała kontrola u lekarza i tylko takie postępowanie przyniesie pozytywne rezultaty.
Uwagi, skład i stosowanie poszczególnych mieszanek
wg książki: "Wróćmy do ziół", autor: O. Andrzej Czesław Klimuszko
Dodatkowe informacje
Mieszanki ziołowe według Ojca Klimuszko, dostępne na stronie internetowej ziolowa.pl, składają się tylko i wyłącznie z ziół jednostkowych, które należy przygotować własnoręcznie, zgodnie z instrukcją zamieszczoną powyżej, bądź instrukcją zamieszczoną w opisie danej mieszanki. W przypadku braku na stanie którejkolwiek z pozycji ziół jednostkowych, wchodzących w skład mieszanki, a dostępności mieszanki, zastrzegamy sobie prawo do zamiany brakującej pozycji na pozycję innego producenta, bez uprzedniej konsultacji telefonicznej bądź mailowej z kupującym. W przypadku różnicy w cenie całościowej i wystąpieniu potrzeby zamiany na produkt innego producenta, klient nie ponosi dodatkowych kosztów.
kliknij link poniżej i przejdź do przeglądania