* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kwasy humusowe i glinka kaolinitowa: oczyszcanie, odkwaszanie, odżywianie.

0
Kwasy humusowe i glinka kaolinitowa: oczyszcanie, odkwaszanie, odżywianie.

ZDROWIE Kwasy humusowe i glinka kaolinitowa

Kwas humusowy i glinka kaolinitowa tworzą NANO-ADDUKT, który dostarcza komórkom wzmacniające substancje odżywcze, regulując jednocześnie równowagę kwasowo-zasadową i wspomagając oczyszczanie organizmu z wirusów, bakterii, grzybów i toksyn (w tym metali ciężkich, a nawet pierwiastków radioaktywnych).

Kwas humusowy występuje naturalnie w przyrodzie i jest znany ludzkości od tysięcy lat. Tworzą go wielkocząsteczkowe związki organiczne o składzie zależnym od substancji organicznych, z których powstaje. Jego budowa, jako bardzo złożona i różnorodna, nie jest do końca poznana. Ogólnie można przyjąć, że pod względem chemicznym są to związki kompleksowe węgla – C, wodoruH i tlenu – O.

Natura wzbogaca te związki kompleksowe o inne pierwiastki korzystne dla organizmów żywych, które jednocześnie pozostają w synergii.

Kwasy humusowe dzieli się na frakcje kwasów huminowych oraz kwasów fulwowych (uwzględniając różnice w ich rozpuszczalności). Ich uzdrawiające działanie jest znane od setek, a nawet tysięcy lat. Jednakże od lat sześćdziesiątych XX wieku następuje dynamiczny wzrost zainteresowania tymi kwasami w dziedzinie nauk medycznych, gdyż jako ostatnie „ogniwo łańcucha pokarmowego” przy intensywnej gospodarce rolnej – jesteśmy pozbawieni w pokarmie wielu witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i mikroelementów potrzebnych nam do życia.

Specjaliści po wieloletnich doświadczeniach w rolnictwie zauważyli powtarzalność oddziaływania tych związków kompleksowych zarówno w glebie, roślinach i u zwierząt, jak i w organizmie człowieka. Dlatego rekomendują stosowanie preparatów humusowych bez obaw dotyczących szkodliwości dla zdrowia. Kwas humusowy jest stosowany w medycynie, ponieważ działa m.in. antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, nawilżająco i regenerująco. Najważniejszą cechą kwasów humusowych jest ich zdolność do wiązania nierozpuszczalnych jonów metali, tlenków, wodorotlenków i wolnego ich uwalniania, kiedy wymagają tego organizmy żywe.

NANO-ADDUKT

Kwas humusowy w połączeniu z glinką kaolinitową tworzy na poziomie molekularnym NANO-ADDUKT, którego składniki mają wielofunkcyjne działanie:

1. GLINKA KAOLINITOWA, wyżarzona w temperaturze powyżej 850˚C i rozdrobniona na młynach magnetycznych do nanocząstek:

- poprzez zamknięcie kwasu humusowego w nanopłytkach (HNP) i nanorurkach (HNT) tworzy wraz z nim ADDUKT – indywiduum chemiczne, które w żadnym przypadku nie reaguje z otoczeniem;

transportuje kwas humusowy bezpośrednio do tkanek (bez wchodzenia w oddziaływanie z kwasem żołądkowym czy krwią);

umożliwia pobranie przez komórki z jego struktur wewnętrznych – za pomocą procesów biologicznych, w ilości wynikającej z aktualnego zapotrzebowania komórek;

próżnia powstała w strukturze glinki kaolinitowej (po pobraniu kwasu humusowego przez komórki), absorbuje metale ciężkie, toksyny oraz inne szkodliwe związki i wydala je na zewnątrz organizmu.

PREPARAT HUMUSOWY

Wytwarzany – w odróżnieniu od większości dostępnych na rynku – nie poprzez procesy chemiczne, lecz procesami biologicznymi (biochemicznymi):

wprowadza w organizmach żywych równowagę kwasowo-zasadową*;

- dostarcza związki kompleksowe węgla, wodoru i tlenu, które normalizują procesy wewnątrzkomórkowe i wpływają na witalność komórek;

przyłącza do swoich struktur kompleksowych szkodliwe wirusy, bakterie i grzyby, a następnie wydala je poza organizm;

przyłącza do swoich struktur także inne szkodliwe substancje (toksyny), a nawet pierwiastki radioaktywne, zabójcze dla organizmów żywych, i również wydala je poza organizm.

Substancje zawarte w NANO-ADDUKCIE, czyli w strukturach wewnętrznych nanopłytek i nanorurek glinki kaolinitowej, z układu pokarmowego przenikają poprzez krew do tkanek, gdzie zachodzą procesy biologiczne, w wyniku których komórki pobierają odżywcze związki kompleksowe w ilości odpowiadającej ich aktualnemu zapotrzebowaniu. Przyczynia się to do odżywienia, wzmocnienia i oczyszczenia komórek. Procesy biologiczne w przyrodzie zawsze opierają się na pierwiastkach: węglu, wodoru i tlenu.

Organizm ludzki jest wspaniały. W swojej doskonałości sam potrafi realizować prawidłowe funkcje i procesy życiowe. Trzeba mu tylko dostarczyć niezbędnych składników budulcowych i wyeliminować substancje szkodliwe.

Artykuł pochodzi z 6 numeru gazety „Powrót do zdrowia” wydawanego przez naszą fundację Powrót do zdrowia.

Komentarze do wpisu (0)

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
Czy chcesz dowiedzieć się
o naszych promocjach?
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl