* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

PIERZGA - CZYM JEST?

0
PIERZGA - CZYM JEST?

Czy wiesz czym jest pierzga?

Pierzga, to zakonserwowany przez pszczoły w komórkach plastra, zebrany wcześniej i zlepiony w postaci gródek pyłek, który następnie w warunkach beztlenowej fermentacji, przy obecności kwasu mlekowego, w warunkach ula, uległ przetworzeniu. Przemiany, jakie zachodzą w w złożonym w komórkach ubitym i przetworzonym przez pszczoły pyłku powodują, że powstała z niego pierzga jest wielokrotnie wartościowsza niż uzbierany z kwiatów i zlepiony w gródki, w czystej postaci pyłek. Dlatego też przyjmując pierzgę możemy pobierać jej mniej i w krótszym okresie czasu niż pyłek. 

Średni, zapobiegając chorobom i uzupełniając organizm w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, w tym do samoobrony przed chorobami, przyjmujemy pierzgę w ilości 15 g na dobę przez okres około jednego do dwóch miesięcy, dwa razy w roku.

Ta ilość wystarcza zwykle do "postawienia na nogi" nawet bardzo wycieńczonego i osłabionego ludzkiego organizmu. Praktyka wykazuje, że przy różnego rodzaju schorzeniach np. przy nowotworach, efekty, niekiedy nieprawdopodobne, budzące zdziwienie lekarzy, osiąga się przyjmując większe dawki pierzgi, nawet do 50 g na dobę. Najkorzystniej dla naszego organizmu jest, gdy tę dzielimy na 2-3 dawki i spożywamy razem z miodem.

Pierzga, podobnie jak pyłek, przed użyciem musi być zalana wodą na minimum 6-8 godzin, w której równocześnie rozpuszczamy 1-2 łyżeczki miodu. Używanie pierzgi czy pyłku bez wcześniejszego namoczenia uniemożliwia wykorzystanie przez nasz organizm pełnego bogactwa zawartych w nim składników odżywczych i enzymów.

Przez przyjmowanie pierzgi uzupełniamy w organizmie braki spowodowane działaniem środków chemicznych, które powszechnie występują praktycznie we wszystkich produktach spożywczych, a także surowcach, z których są przygotowywane. Przyczyną złego samopoczucia, nerwowości, załamania psychicznego, przechodzącego z czasem w choroby, jest naruszenie równowagi bioekologicznej w naszym organizmie.

Pierzga w dużym stopniu łagodzi przebieg chorób, przynosi ulgę w cierpieniu, a w wielu przypadkach doprowadza do całkowitego wyleczenia. Ważne jednak, by przyjmować ją systematycznie i przez dłuższy czas. Brak efektów najczęściej spowodowany jest zbyt małą dawką, niesystematycznym stosowaniem lub przyjmowaniem w zbyt krótkim okresie.

Pierzga jest produktem naturalnym, nie wywołuje skutków ubocznych, uzależnień i nie można jej przedawkować, tak jak to ma miejsce w przypadku leków.

Na zakończenie warto zauważyć, że coraz więcej ludzi ma świadomość i jest to pocieszające, że epoka zachwytu nad chemią przeminęła. Wracamy do sprawdzonych przez wieki darów natury, w tym do wspaniałości wytwarzanych przez pszczoły. Pierzga ma podobne działanie jak pyłek tyle, że ma mocniejsze działanie i lepszą przyswajalność.

 

Źródło: ks. dr Eugeniusz Marciniak, mistrz pszczelarski

www.pszczelarzpolski.pl

Komentarze do wpisu (0)

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
Czy chcesz dowiedzieć się
o naszych promocjach?
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl