* dawniej Ziołowa Apteka (ZiolowaApteka.pl)
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

JEŻÓWKA PURPUROWA

0
JEŻÓWKA PURPUROWA

JEŻÓWKA PURPUROWA 
Echinacea Purpurea, rotacznica purpurowa, 
Asteraceae, dawniej Compositae – Astrowate, dawniej Złożone

Surowiec stanowi ziele i korzeń jeżówki purpurowej – Herba et Radix Echinaceae purpureae, zebrane w okresie kwitnienia (VII-VIII) w drugim i trzecim roku uprawy, przerabia się w stanie świeżym (sok, intrakt) lub suszy w suszarniach w temp. do 45 °C. Korzenie zbiera się jesienią, a następnie po oczyszczeniu, umyciu i pocięciu suszy się w suszarniach w temp. do 50 °C.

👉 Wygląd i pochodzenie:
Bylina występująca w Ameryce Pn., w Europie i Azji jako roślina uprawna i ozdobna, także w Polsce. Wymaga gleby żyznej, zasobnej w wilgoć, odkwaszonej. Rozmnażana z nasion. Łodyga wysoka do 60-180 cm, wzniesiona, pojedyncza, ulistniona skrętolegle. Liście górne, siedzące, lancetowate, całobrzegie lub grubopiłkowane, po obu stronach szorstkie. Liście dolne długoonkowe, jajowate, jajowatolancetowate. Koszyczki kwiatowe duże na szczytach pędów. Kwiaty języczkowate, purpurowobrunatne. Kwitnie VII-IX.

👉 Działanie i zastosowanie:
Ziele zawiera: pochodne kwasu kawowego (kwas kawoilowinowy i małe ilości kwasu cykoriowego), flawonoidy pochodne kwercetyny i kemferolu, polisacharydy, ślady olejku, poliacetyleny, alkiloamidy i alkiloaminy, ślady nietoksyczno alkaloidów pirolizydynowych.

Wyciągi z jeżówki wzmagają naturalną odporność organizmu.

Preparaty, w skład których wchodzą wyciągi wodne, alkoholowe lub stabilizowany sok ze świeżych roślin, są stosowane
✅ zewnętrznie: przy trudno gojących się ranach, egzemach, łuszczycy oraz
✅ wewnętrznie: profilaktycznie i leczniczo w chronicznych zakażeniach dróg oddechowych, grypie, zapaleniu stawów, pomocniczo w leczeniu przerostu gruczołu krokowego i chorobach nowotworowych. Jeżówka wchodzi w skład wielu preparatów homeopatycznych.

Źródło: www.labofarm.pl

Komentarze do wpisu (0)

Informacja dotycząca każdego produktu
Uwaga! Zgodnie z prawem UE informacje na temat właściwości suplementu diety oraz jego składników nie mogą sugerować właściwości leczniczych i efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych jak również nie mogą przypisywać jakiemukolwiek środkowi spożywczemu właściwości zapobiegania chorobom lub leczenia chorób ludzi bądź też odwoływać się do takich właściwości. Niniejszym informujemy, że produkt(y) widoczny(e) na tej stronie nie leczy(ą), nie zapobiega(ją) chorobom i nie wywołuje(ą) efektów fizjologicznych charakterystycznych dla produktów leczniczych.
Czy chcesz dowiedzieć się
o naszych promocjach?
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl