* dawniej Ziołowa Apteka (ziolowaapteka.pl)!
przejdź do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Oczyszczanie organizmu, czyli co to znaczy na przykładzie mniszka lekarskiego

0
JAK MNISZEK LEKARSKI OCZYSZCZA ORGANIZM

Ciekawym jest fakt, że w literaturze fachowej, takiej jak np. "Fioterapia i leki roślinne" Elizy Lamer-Zarawskiej i in. w opisie mniszka lekarskiego nie ma słowa o oczyszczaniu organizmu. Przytoczę więc poniżej działania jakie wykazuje korzeń mniszka lekarskiego wedle podanej wyżej literatury, mając nadzieję, że na przykładzie tej przebogatej w związki i właściwości leczniczej rośliny wyjaśnię jak mniszek "oczyszcza organizm".

Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego Taraxacum officinale lub wyciąg z korzenia wraz z zielem, a także sok ze świeżego korzenia:

  • bezpośrednio pobudza czynność wątroby do tworzenia żółci oraz zmniejsza napięcie mięśni gładkich dróg żółciowych pozwalając żółci spłynąć do dwunastnicy. Pozwala to na "udrożnienie" dróg żółciowych w przypadku zastoju żółci, kamicy żółciowej, lepsze trawienie i przyswajanie pokarmów.
  • ze względu na gorzki smak zwiększa wydzielanie soku żołądkowego (pomocny w niestrawności, bezsoczności, czyli niewydzielaniu soku żołądkowego, w braku łaknienia)
  • wykazuje dość silne działanie moczopędne - będzie ono pomocne w kamicy moczowej, w przewlekłym zapaleniu kłębuszków nerkowych i pęcherza
  • wykazuje dość silne działanie saluretyczne - oznacza to, że związki zawarte w korzeniu mniszka usuwają z organizmu jony sodu i potasu, a wraz z nimi wodę, dzięki temu działa i moczopędnie, i przeciwobrzękowo
  • wpływa na regulację poziomu cukru we krwi - może być stosowany w początkowym stadium cukrzycy

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu mają Państwo ochotę "oczyścić" swój organizm korzeniem mniszka, serdecznie zapraszam po sięgnięcie po preparaty tej wdzięcznej rośliny tutaj.

Komentarze do wpisu (0)

Czy chcesz dowiedzieć się
o naszych promocjach?
do góry
ZIOLOWA.pl, dawniej Ziolowa Apteka - ziolowaapteka.pl
Centrum Zielarsko-Medyczne Osłowska-Skwira-Talarek sp.j.
ul. Wojska Polskiego 45C-D, 87-100 Toruń
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl